14 lipca 2024

Dieta na masę — Czy warto z niej korzystać?

Każda dieta ma, swoje przeznaczenie tak samo jest, z dietą na masę mięśniową. Kulturyści najczęściej, podczas cyklu masy mięśniowej korzystają z tego rodzaju diety. Dieta na masę odpowiada między innymi za szybkie nabieranie masy mięśniowej, ale czy warto z niej skorzystać?

Dieta na masę — Czym jest?

Dieta na masę to zbiór jadłospisu, który ma za zadanie roztyć się Twoje ciało i powiększyć jego objętość w masie, aby później móc spalić niepotrzebny tłuszcz a z reszty składników takiej diety móc zbudować bardziej wyraziste i większe mięśnie.

Dieta na masę — Jakie ma zalety?

Jeżeli marzysz, o kulturystyce chcesz, aby Twoje ciało z dnia na dzień było, o wiele większe a Twoje mięśnie bardziej wyraziste większe i silniejsze to właśnie powoduje, dieta na masę. Często stosowana dieta ta zawiera powyżej 4.5 tysiąca kalorii i wielką ilość białka, które pozwala budować dobrą rzeźbę. Dodaje się do niej takie produkty jak masło orzechowe o wysokiej zawartości wartości odżywczych, oliwę z oliwek lub inne wysokokaloryczne produkty i składniki. Jednakże dieta na masę ma za zadanie powiększyć Twoje ciało, jakie ma więc ona zalety?

  • Szybkość zdobywania masy.
  • Możliwość jedzenie praktycznie wszystkiego.
  • Czym więcej kalorii tym większa objętość podczas diety.
  • Możliwość zaspokojenia swojej psychicznej części, podczas różnych diet.

Dieta na masę — Ile się ją stosuje?

Dieta na masę ma swoje również ograniczenia, dlatego warto między innymi ją stosować cyklicznie wraz z dietą na rzeźbę. Najciekawsze efekty tej diety będą, kiedy zastosujesz, ją w okresie 6 tygodni 3 tygodni przerwy tworząc, taki cykl 3/4 krotny Twoja masa będzie, o wiele większa a dieta na masę Ci nie zaszkodzi, po kilku takich cyklach od 3 do 4 razy warto przerwać ją i przejść na dietę redukcyjną, która również trwa 6 na 3 tygodnie. Wówczas pozwolisz swojemu ciału wybudować mięśnie z tkanki tłuszczowej.

Dieta na masę — Czy warto?

Jeżeli marzysz o zawodzie kulturystyki, bądź bycia po prostu dużym i dobrze zbudowanym taka dieta na masę będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Przestrzegaj, cyklu jedz, jak możesz i zobaczysz efekty!