14 lipca 2024

dieta

Jak się przygotować do odchudzania?

Większość z nas nie zna tych prawdziwych przyczyn braku efektów odchudzania. Większość z nas nie umie odpowiedzieć racjonalnie na pytanie – dlaczego nie mogę schudnąć. Winy szukamy tam, gdzie w rzeczywistości wcale jej nie ma. Skupiamy się na jakichś drobnostkach, zamiast zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę jak na razie nawet nie zaczęliśmy się odchudzać, a wypadałoby to zrobić, aby dać sobie jakiekolwiek szanse na dojście do celu.

Niestety to właśnie ten początek bywa najtrudniejszy. Boimy się zrobić ten pierwszy krok, bo wyobrażamy sobie, że odchudzanie musi być drogą przez mękę, której pokonanie zajmie nam całe lata i zostanie okupione wielkim bólem. W naszej głowie tworzy się myśl, że jeśli chcemy uzyskać szczupłą sylwetkę, musimy się poświęcić i musimy najpierw trochę pocierpieć. To właśnie sprawia, że często nawet nie chce się nam próbować. Wolimy przecież, gdy jest nam miło i przyjemnie, dlatego wolimy sięgać po to, co jest nam już dobrze znane.

W takiej sytuacji wypadałoby jednak zmienić swoje podejście do odchudzania. Przede wszystkim przestańmy je traktować jak karę, a podejdźmy o niego jak do idealnego sposobu na zadbanie o swoje zdrowie, samopoczucie i sylwetkę. Robimy to przecież dla siebie i dla nikogo innego! Na zgubieniu zbędnych kilogramów możemy tylko i wyłącznie zyskać, dlatego dieta odchudzająca nie jest naszym wrogiem, w żadnym wypadku, ona jest naszym największym sprzymierzeńcem i nieocenioną pomocą. Oduczmy się szukania pocieszenia w jedzeniu.

Kliknij www.ewiadomosci.pl, jeśli interesują Cię różne zagadnienia dietetyczne.

Jedzenie nie ma nas pocieszać, a ma nam dawać energię do życia, ma odżywiać wszystkie komórki naszego organizmu i zapewniać nam jakościowe przeżycie. Jeżeli chcemy poprawić sobie humor, lepiej wyjdźmy na spacer, poczytajmy książkę albo umówmy się ze znajomymi do kina (unikając kupowania coli i popcornu). Czasami silniejsze uzależnienie od jedzenia wymaga też zgłoszenia się po pomoc terapeutyczną. Rozważmy ją, jeżeli sami nie jesteśmy w stanie pokonać swojego problemu.