18 maja 2024

papaja

Korzystny wpływ papai na dolegliwości związane z miesiączką

Istnieje wiele teorii na temat pozytywnego wpływu papai na menstruację. Mówi się, że owoc ten jest w stanie regulować ten proces, zapobiegając jego opóźnieniu, a także zapewniając wiele innych korzyści dla naszego zdrowia. Jest to naturalny środek, który może być stosowany jako uzupełnienie leków w przypadku zaburzeń miesiączkowania, ale nigdy jako ich zamiennik.

Wpływ papai na cykl menstruacyjny

Według ekspertów papaja podnosi poziom ciepła w organizmie, stymulując produkcję estrogenów. Substancje te pomagają regulować cykl menstruacyjny, dzięki czemu nie pojawia się on ani za wcześnie, ani za późno. Większe korzyści uzyskamy, jeśli będziemy spożywać zieloną surową papaję.

Ponadto owoc ten pomaga łagodzić skurcze menstruacyjne, ponieważ zawiera dwa enzymy zdolne do zmniejszania stanu zapalnego: papainę i chymopapainę. Te właściwości przeciwzapalne pomagają również w zwalczaniu reumatoidalnego zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów oraz łagodzeniu ich objawów.

Wraz z nadejściem menstruacji niektóre kobiety cierpią na zaburzenia trawienia. Papaja oferuje również istotne korzyści w tym zakresie, ponieważ zawiera duże ilości błonnika, który sprzyja dobremu trawieniu. Dzięki temu pomaga utrzymać zdrowy układ trawienny i zapobiega zaparciom.

A tutaj przeczytasz o wspaniałych właściwościach kolendry.

Inne zalety papai

Zawiera również dużą ilość przeciwutleniaczy, składników fitoodżywczych i witamin, dzięki czemu dobrze zapobiega problemom sercowo-naczyniowym. Ponadto, ponieważ papaja zawiera dużo błonnika i jest niskokaloryczna, doskonale nadaje się do stosowania w dietach odchudzających, a także do nawadniania organizmu dzięki wysokiej zawartości wody.
Papaja  jest bogata w likopen — składnik, który pomaga zapobiegać rakowi wątroby, piersi i trzustki, a także łagodzić jego objawy. Z drugiej strony, uważa się, że regularne spożywanie tego produktu wzmacnia i stymuluje działanie układu odpornościowego.